اتصال موبایل به ویندوز 10 + اتصال اندروید به ویندوز 10

بعضی وقت‌ها سرچ‌ها و جست‌وجوهای خودمان را با موبایل انجام می‌دهیم و بعضی وقت‌ها با کامپیوتر، اما اغلب دوست داریم که مطالب بلندتر و طولانی‌تر را از جهت اینکه کامپیوتر یا لپ تاپ صفحات بزرگ‌تری دارند روی آنها مطالعه کنیم. در ویندوز 10 این امکان فراهم آمده که با برقراری ارتباط یا کانکشن با موبایل‌تان، مقالات و مطالب کوتاه یا بلندترتان را از گوشی به کامپیوتر فرستاده و خواندن‌تان را بر روی ویندوز ادامه دهید.

ایجاد یک کانکشن

1ـ برای لینک کردن موبایل‌تان برنامه‌ی setting را بر روی کامپیوتر بازکرده و بر روی Phone کلیک کنید.

2ـ وارد اکانت مایکروسافت خود شوید و بعد روی Add a phone کلیک کنید.

3ـ شماره موبایلتان را وارد کرده و بر روی send کلیک کنید.

4. شاید فکر کنید در این مرحله کد تایید به موبایل‌تان ارسال می‌شود ولی اینطور نیست و مایکروسافت در عوض لینکی برای نصب مرورگر مایکروسافت Edge می‌فرستد. برای ایجاد ارتباط بین گوشی و کامپیوتر خود باید این مرورگر را روی گوشی خود نصب کرده و از اینجا هم وارد اکانت مایکروسافت‌تان شوید.

5ـ با ری‌استارت کردن کامپیوترتان خواهید دید که موبایل‌تان در لیست صفحه‌ی Phone قسمت Setting ظاهر خواهد شد، که این نشان دهندهٔ این است که شما لینک شده‌اید.

روش دوم

این اتصال فعلاً تنها قابلیت ارسال لینک‌های صفحات وب را بین گوشی و ویندوز امکان‌پذیر می‌سازد. کاربران بیلد ۱۶۲۵۱ ویندوز ۱۰ نسخه‌ی پیش‌نمایش Insider حالا می‌توانند در تنظیمات ویندوز بخش Phone را مشاهده کنند و شروع به تنظیم و اتصال گوشی خود به ویندوز کنند. در حال حاضر تنها گوشی‌های اندرویدی می‌توانند به ویندوز ۱۰ متصل شوند، اما می‌توان انتظار داشت تا پشتیبانی از آیفون هم میسر شود.

owj seda

وقتی گوشی به ویندوز متصل شد و هم‌گام‌سازی بین آن‌ها صورت گرفت، از طریق گزینه‌ی Share موجود در مرورگر تلفن همراه می‌توان گزینه‌ی Continue on PC را انتخاب کرد و سپس وارد همان اکانت مایکروسافتی شد که ویندوز به آن متصل است. در نهایت دو گزینه ظاهر می‌شود. یکی از آن‌ها Continue now و دیگری Continue Later است. اگر گزینه‌ی اول انتخاب شود، صفحه‌ی وب بلافاصله روی ویندوز باز می‌شود و با انتخاب گزینه‌ی دوم، می‌توان طبق زمان دلخواه، صفحه‌ی وب را بعداً مشاهده کرد.

مایکروسافت به‌سختی در تلاش است تا تعامل خود با دستگاه‌های اندرویدی را بیش‌تر کند و اولین قدم خود را هم در این راه خوب برداشته است.

به اشتراک گذاری لینک‌ها

وقتی با استفاده از مرورگر Edge بر روی گوشی‌تان بروز یا جست‌وجو می‌کنید، بر روی دکمهٔ به اشتراک گذاری در وسط نوار منوی پایینی ضربه بزنید و با این کار نام کامپیوتر خودتان را در لیست ظاهر شده مشاهده خواهید کرد. با زدن بر روی آیتم نام کامپیوترتان در این لیست مشاهده می‌کنید که فورا تب جدیدی بر روی کامپیوترتان باز می‌شود. متاسفانه مطلبی که مشغول خواندنش هستید، از آن قسمت که رهایش کردید بر روی کامپیوتر باز نمی‌شود بلکه از اول و از بالای مطلب باز می‌شود.

گزینه‌ی دیگری که در منوی به اشتراک گذاری مشاهده می‌کنید Continue later است که با زدن بر روی آن نوتیفیکیشنی به کامپیوترتان می‎فرستد و در واقع به شما یادآوری می‌کند که مقاله را بعدا بخوانید.

پس از آن کافی است بر روی آیکون پایین و سمت راست کامپیوترتان بزنید تا نوتیفیکیشن‌های ویندوز برایتان باز شوند. در این قسمت بخشی تحت عنوان Continue from your phone بهمراه لینک مقاله برای بعدا مطالعه کردن پیدا خواهید کرد.

شما همچنین به کمک برنامه‌ی Cortana، که مخصوص موبایل باشد می‌توانید به همان صورت مروگر اج، لینک‌ها را به کامپیوترتان بفرستید.

تعویض اسم دستگاه کامپیوترتان

احتمالا قبل از اینکه لینک‌ها را از موبایل به کامپیوترتان بفرستید به اسم رسمی دستگاه کامپیوترتان فکر نکرده‌اید. اسم پیشفرضی که بر روی دستگاه است ترکیبی نه چندان زیبا از اعداد و حروف است که می‌توانید به چیزی معنادارتر و منحصربفردتر تغییرش دهید. برای انجام این کار مسیر Setting>system> about را دنبال کرده و سپس در زیر device specification، بر روی دکمه‌ی Rename PC کلیک کنید؛ بعد اسمی دلخواه برایش انتخاب کنید و بر روی next کلیک کنید. بعد از یک ری‌استارت، کامپیوترتان اسم جدیدش را نمایش خواهد داد.

نظر شما در رابطه با اتصال موبایل به ویندوز 10 + اتصال اندروید به ویندوز 10 چیست ؟ شما میتوانید نظرات ارشمند خود را در رابطه با این موضوع در مجله اوج صدا ارسال کنید.
مطالب پیشنهادی مجله اوج صدا

یک دیدگاه ارسال کنید

ارسال دیدگاه به معنی خواندن و قبول تمامی [ قوانین ] سایت است

ایمیل شما منتشر نخواهد شد