اسپیکر های هوشمند فیس بوک در سال 2018

اسپیکرهای هوشمند نسل جدیدی از گجت‌ها هستند که شرکت‌هایی مثل آمازون و گوگل در این حوزه کار می‌کنند. حالا در تازه‌ترین خبرها مشخص شده که فیس‌بوک هم به ساخت این گجت‌های نوظهور فکر می‌کند!

بیشتر ما فیس‌بوک را با شبکه اجتماعی پرطرفدار آن می‌شناسیم؛ این درحالیست که این شرکت در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کند. فیس‌بوک در رقابت با محصول آمازون و اکو می‌خواهد اسپیکرهای هوشمندی معرفی کند که قابلیت‌های مختلفی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

در اسپیکرهای هوشمند از دستیارهای صوتی استفاده می‌شود که از مهم‌ترین‌ آن‌ها می‌توان گوگل اسیستنت، الکسا و کورتانا نام برد. کاربر به واسطه پیام‌های صوتی به اسپیکرهای هوشمند دستورات مختلفی مثل کوک کردن زنگ هشدار می‌دهد. پیش بینی می‌شود که تا سال ۲۰۱۸ بیش از 50 میلیون از این گجت هوشمند به فروش برسد.

طی گزارش منتشر شده، فیس‌بوک احتمالا روی محصول مشابهی تحت عنوان Aloha و Fiona کار می‌کند. به نظر می‌رسد هر دو گجت از صفحه نمایش ۱۵ اینچی لمسی لپ‌تاپ بهره می‌برند تا کاربر بتواند کارهایی از جمله چت تصویری را به راحتی انجام دهد. صفحه نمایش این محصول فیس‌بوک متعلق به شرکت LG است.

فیس‌بوک صفحه نمایش را برگ برنده گجت خود می‌داند، چراکه اسپیکر هوشمندی مثل آمازون اکو نمایشگر ۷ اینچی دارد. هنوز مشخصات زیادی از این اسپیکر هوشمند مشخص نیست. با این حال گفته شده فیس‌بوک احتمالا این محصول جدید را در ماه می به بازار عرضه می‌کند.

پنل های صفحه نمایش این اسپیکر هوشمند قرار است از شرکت ال جی دیسپلی تامین شوند. گفته ها حاکی از آن است که فیس بوک همچنین با سونی و یونیورسال موزیک هم قراردادی امضا کرده است و بدین ترتیب می خواهد به جنگ با اسپیکر هوشمند آمازون اکو شو با صفحه نمایشی ۷ اینچی برود.

البته از آنجایی که هنوز این غول شبکه اجتماعی به طور رسمی از چنین محصولاتی رونمایی نکرده است، نمی‌توان به طور کامل از صحت اطلاعات و جزئیات آن اطمینان حاصل کرد و باید تا زمان معرفی و عرضه این دو محصول احتمالی منتظر باقی ماند.

نظر شما در رابطه با اسپیکر های هوشمند فیس بوک در سال 2018 چیست ؟ شما میتوانید نظرات ارشمند خود را در رابطه با این موضوع در مجله اوج صدا ارسال کنید.
مطالب پیشنهادی مجله اوج صدا

یک دیدگاه ارسال کنید

ارسال دیدگاه به معنی خواندن و قبول تمامی [ قوانین ] سایت است

ایمیل شما منتشر نخواهد شد