فناوری v2x چیست – خودروهای تویوتا و لکسوس به این سرویس مجهز خواهند شد

خودروهای تویوتا و لکسوس از سال ۲۰۲۱ به فناوری جدیدی به نام V2X مجهز می‌شوند. با استفاده از این سرویس، خودروها می‌توانند هم ارتباط برقرار کنند و به هم پیام ارسال کنند.

ارتباطات خودرویی (V2V) از یک شبکه بی‌سیم تشکیل‌شده است که در آن خودروها به مبادله اطلاعات با یکدیگر درباره وضعیت جاری خود می‌پردازند. این داده‌ها می‌توانند شامل سرعت، مکان، جهت حرکت، ترمز گیری و از دست دادن پایداری باشند. فناوری ارتباطات خودرویی از ارتباطات برد کوتاه اختصاصی (DSRC) استفاده می‌کند که مجموعه‌ای از استانداردهای تدوین‌شده توسط مراجعی همچون FCC و ISO است. گاهی اوقات این رسانه ارتباطی به‌عنوان یک شبکه Wi-Fi توصیف می‌شود زیرا یکی از باندهای فرکانسی ممکن آن 5.9 GHz است که توسط WiFi نیز مورداستفاده واقع می‌شود. لیکن درست‌تر است که آن را «همانند WiFi» بنامیم. برد آن در بزرگراه‌ها حدود 300 متر است و می‌تواند رویدادهای 10 ثانیه آینده در مسیر پیش رو را پیش‌بینی کند.

شاید کمی عجیب به نظر برسد؛ این که خودروهای در آینده بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند و به نوعی با هم حرف بزنند. فناوری گفته شده با عنوان ارتباط میان خودرویی مشهور است. چندی پیش فولکس واگن اعلام کرد تا سال ۲۰۱۹ محصولات خود را به فناوری ارتباط میان خودرویی مجهز می‌کند. حالا در اقدامی مشابه تویوتا و لکسوس می‌خواهند به استقبال این فناوری خیال‌انگیز بروند. اجرای این پروژه از سال ۲۰۲۱ در خودروهای این شرکت‌های ژاپنی عملی می‌شود. تویوتا می‌گوید تا اواسطه دهه‌ی ۲۰۲۰ بیشتر محصولات خود را به این فناوری مجهز می‌کند.

ارتباطات V2V می‌تواند یک شبکه توری فرض شود بدین معنی که هر گره (خودرو، چراغ راهنمایی هوشمند و مانند این‌ها) می‌تواند در آن به ارسال، دریافت و مبادله سیگنال بپردازد. پنج‌تا ده ارسال سیگنال در شبکه قادر به گردآوری داده‌های ترافیکی یک مایل پیش رو خواهند بود. این مسافت برای حتی حواس‌پرت‌ترین راننده کافی است تا پای خود را از روی پدال گاز بردارد.

در نخستین خودروهای مجهز به سامانه، هشدارهای V2V ممکن است به شکل یک اعلام‌خطر به‌صورت نور قرمز چشمک‌زن بر روی داشبورد و یا در مورد خطرات رو به افزایش به شکل نوری که کم‌کم به قرمزی می‌گراید، ظاهر شود. این هشدار می‌تواند نشانگر جهت بروز تهدید باشد. تمام این‌ها هم‌اکنون حالت موقتی دارند زیرا V2V هنوز در مرحله مفهومی قرار دارد و چندین هزار نمونه اولیه یا خودروهای آزمایشی تجهیز شده برای آزمون این مفهوم بکار گرفته‌شده‌اند. بیشتر این نمونه‌های اولیه تا حدی پیشرفته‌اند که قادر به ترمز خودکار یا هدایت خودرو پیرامون خطر هستند. برای یک قانون‌گذار یا گزارشگر دیدن خودرویی که به‌جای صرفاً اعلام‌خطر با نور چشمک‌زن، به‌طور خودکار متوقف‌شده یا از خطر می‌گریزد جذابیت بیشتری دارد.

owj sedaV2X نام این سیستم جدید و هوشمند است که می‌تواند در هر ثانیه چند بار اطلاعات را با فرکانس ۵٫۹ گیگاهرتز منتقل کند. هدف این سامانه کمک به راننده‌ی این خودروهاست تا درصورت بروز تصادف یا مشکلی در جاده، خودروها بطور خودکار به یک دیگر اطلاع بدهند. شرکت‌های خودروساز بزرگی نظیر ب‌ام‌و، سیتروئن، پژو و فورد هم علاقمند به اجرای فناوری V2X است.
نکته جالب اینجاست که این سیستم هوشمند نیاز به هیچ شبکه مخابراتی ندارد. این درحالیست که با آمدن نسل پنجم مخابرات (۵G) خیلی از خودروسازها می‌توانند با مجهز کردن مودم به محصولات خود، دیتا را با سرعت بسیار بالا منتقل کنند. کوالکام برای عملی سازی چنین پروژه‌ای پیش قدم است.

درنهایت با پیشرفته‌تر شدن نسل جدید خودروها، باید دید خودروسازهای بزرگ چه تصمیمی برای عملی کردن فناوری ارتباط میان خودرویی دارند. آیا خودروسازهای بزرگ اجرای چنین پروژه‌ای را در اولولیت خود می‌بینند؟ نظرتان را در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

سامانه V2V چه چیزی را ردیابی و گزارش می‌کند؟

برخی اطلاعاتی که سامانه V2V می‌تواند گردآوری و ارسال کند به‌قرار زیر هستند. تا زمانی که V2V به درون خودروها راه یابد، برخی از این اطلاعات ممکن است به خاطر سادگی بیشتر یا کاهش هزینه‌ها از گردونه خارج شوند.

• سرعت خودرو
• موقعیت و جهت حرکت خودرو
• وضعیت شتاب گیری یا ترمز گیری خودرو
• تغییر خط حرکت توسط خودرو
• وضعیت درگیری سامانه کنترل پایداری یا کنترل پیش رانه
• وضعیت سامانه ترمز ضد قفل (ABS)
• وضعیت دنده درگیر (به‌عنوان‌مثال برای کمک به خارج شدن خودرو از پارکینگ)

owj seda

علائم و سیگنال‌های ارتباطات خودرو-زیرساخت می‌توانند به ارسال اطلاعات ترافیکی و آب و هوایی زیر بپردازند:

• وضعیت چراغ راهنمایی (قرمز-زرد-سبز)
• علامت توقف
• ممنوعیت گردش‌به‌چپ در تقاطع
• دما (بر فراز پلی که ممکن است قبل از زمین زیر آن یخ بزند)
• سیگنال‌های ارسالی از خودروهای جلوتر
• نزدیک شدن خودروی امدادی

حسگرهای متعدد بر روی خودروهای پرشمار، تصویر درست‌تری از ترافیک پیش رو خواهند داد. اگر تنها یک خودرو برف‌پاک‌کن خود را روشن کرده باشد، یا راننده در حال پاک کردن شیشه جلوست و یا به‌اشتباه دگمه آن را زده است. ولی اگر بیشتر خودروها چنین کنند حتماً باران یا برف در حال باریدن است. اگر خوشه متراکمی از خودروها برف‌پاک‌کن خود را روشن کرده باشند احتمالاً کامیونی نفت از خود بروی آن‌ها تراوش کرده یا آب ناشی از ذوب برف در حال فروریختن از بالای یک پل است. به کمک سرعت متوسط تمامی خودروها می‌توان این رویدادها را تائید کرد. ترمز ناگهانی روی یک جاده خشک همراه با گرداندن سریع فرمان نشانه یک حادثه، مواجهه با یک خودروی وامانده یا مانعی بر جاده است. اگر تمامی خودروها به چپ گردش کنند قطعاً مانعی در سمت راست جاده وجود داشته است.

نظر شما در رابطه با فناوری v2x چیست – خودروهای تویوتا و لکسوس به این سرویس مجهز خواهند شد چیست ؟ شما میتوانید نظرات ارشمند خود را در رابطه با این موضوع در مجله اوج صدا ارسال کنید.
مطالب پیشنهادی مجله اوج صدا

یک دیدگاه ارسال کنید

ارسال دیدگاه به معنی خواندن و قبول تمامی [ قوانین ] سایت است

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

1 دیدگاه ثبت شده است
  1. صداقت

    پووفف اینا کجان ما کجاییم