فواید شکلات تلخ برای اسپرم + انواع شکلات تلخ

پزشکان در آمریکا در یک مطالعه مشاهده کردند خوردن شکلات تلخ در مدت دو ساعت پس از مصرف موجب افزایش چشمگیر وضوح بصری در افراد بزرگسال می‌شود. بسیاری از افراد به دلیل اینکه شکلات تلخ حاوی آنتی اکسیدانی به نام فلاونوئید است و در صورت مصرف متعادل دارای اثرات مثبت بسیاری از جمله کاهش التهاب است از آن مصرف می‌کنند. همچنین این باور وجود دارد ترکیب فلاونوئید می‌تواند به بهبود سلامت قلب و عملکرد اسپرم هم کمک کند.

شکلات تلخ از جمله پرطرفدار ترین مواد خوراکی در سرتاسر دنیا است. شکلات انواع مختلفی دارد و با توجه به محبوبیت و داشتن طعم مطلوب فرآورده های مخلفی از این ماده خوشمزه تولید شده است. شکلات تلخ از جمله مفید ترین مواد خوراکی به شمار می آید که اگر در زمان مناسب مصرف شود فواید بسیار زیادی خواهد داشت. با دکتر سلام همراه باشید.

شکلات تلخ، به شکلاتی گفته می‌شود که میزان کاکائو اضافه‌ شده به آن بسته به میزان ماده خشک تا  75درصد رسیده و میزان شکر آن بسیار کم است؛ به این معنی که اصل عمده مخلوط اولیه شکلات، کاکائوست. شکلات تلخ یا سیاه از نوع  20 درصدی آغاز می‌شود. این نوع شکلات خیلی تلخ و رنگ آن هم خیلی تیره نیست. این حد تیرگی پایهشکلات است و در نمونه‌های مرغوب شکلات، نیم‌درصد به نیم درصد حد تیرگی شکلات افزایش می‌یابد تا به 97 درصد می‌رسد.

شکلات تلخ بسیار مغذی است

شکلات تلخِ باکیفیت و دارای کاکائوی زیاد، واقعا مغذی است چون مقادیر قابل توجهی فیبر محلول دارد و سرشار از مواد معدنی است. یک تکه‌‌ی ۱۰۰ گرمی شکلات تلخ که ۷۰ تا ۸۵ درصد کاکائو دارد، حاوی مواد مغذی زیر است:

  • ۱۱ گرم فیبر
  • ۶۷ درصد از آهن مورد نیاز روزانه‌ی بدن
  • ۵۸ درصد از منیزیم مورد نیاز روزانه‌ی بدن
  • ۸۹ درصد از مس مورد نیاز روزانه‌ی بدن
  • ۹۸ درصد از منگنز مورد نیاز روزانه‌ی بدن
  • دارای مقدار فراوانی پتاسیم، فسفر، روی و سلنیم

۳۰ درصدی

میزان کاکائو در این شکلات از حد پایه بالاتر است. خیلی تلخ نیست و مصرف آن باعث بروز مشکل خاصی در افراد نمی‌شود. در کنار آن نوع ۳۵درصدی هم وجود دارد.

۴۵ درصدی

کم‌کم به حد تقریبا بالای کاکائو نزدیک می‌شویم. این درصد خیلی بالا محسوب نمی‌شود؛ اما برای افرادی که مشکل ریفلاکس معده دارند مصرف آن مناسب نیست.

۵۰ درصدی

این شکلات طعم تلخی دارد. مصرف آن برای افراد مبتلا به بی‌خوابی، ریفلاکس و ترشی معده و افرادی که دچار مشکل سنگ کلیه هستند، مناسب نیست.

۶۵ و ۷۰ درصدی

کاملا طعم تلخی دارد. گاهی برای پوشاندن این طعم تلخ آن را با میوه‌هایی مانند پرتقال طعم‌دار می‌کنند. خوردن آن برای افرادی که از هر نظر مشکلی ندارند، ایرادی ندارد.

۸۰ و ۹۷ درصدی

این نوع شکلات هر چند ویژگی‌های بی‌شماری دارد؛ اما بهتر است در صورتی که معده خالیست و یا احتمال بروز مشکلات بی‌خوابی وجود دارد، از خوردن آن صرف‌ نظر کرد. البته نوع ۸۰ درصدی از نظر طعم قابل تحمل‌تر است!

برای تقویت اسپرم شکلات تلخ بخورید

وقتی زن و شوهری تصمیم به بچه دار شدن می گیرند، بیشتر روی سلامت خانم متمرکز می شوند در حالیکه ناباروری در مردان هم شایع است. مردان قبل از اقدام به بچه دار شدن و لقاح، باید رژیم غذیی و ورزش را دنبال کنند و سیگار نکشند.  شکلات تلخ دارای ماده فعال شناخته شده ای است که باعث افزایش تعداد اسپرم و حجم مایع منی می شود. مردان با مصرف شکلات تلخ ارگاسم بهتری را تجربه خواهند کرد.

همچنین شکلات سرشار است از انواع آنتی‌ اکسیدان‌ها که با رادیکال‌های آزاد مقابله کرده و با دفاع از بدن در مقابل این رادیکال ‌های مهاجم از بیماری ‌های قلبی پیشگیری می‌ کنند. از طرف دیگر از آنجایی که رادیکال ‌های آزاد تأثیر مهمی در تخریب اسپرم‌ها و مجاری تقویت‌ کننده اسپرم‌ها در بیضه دارند، مصرف شکلات تلخ می‌تواند کمک درمان موثری در درمان اختلالات باروری در مردان در نظر گرفته شود.

نظر شما در رابطه با فواید شکلات تلخ برای اسپرم + انواع شکلات تلخ چیست ؟ شما میتوانید نظرات ارشمند خود را در رابطه با این موضوع در مجله اوج صدا ارسال کنید.
مطالب پیشنهادی مجله اوج صدا

یک دیدگاه ارسال کنید

ارسال دیدگاه به معنی خواندن و قبول تمامی [ قوانین ] سایت است

ایمیل شما منتشر نخواهد شد